Українська диригентка Оксана Линів назвала виконання творів Петра Чайковського "свободою слова"

Українська диригентка Оксана Линів назвала виконання творів Петра Чайковського

Українська диригентка Оксана Линів назвала виконання творів Петра Чайковського "свободою слова"

Відома українська диригентка Оксана Линів відреагувала на скандал щодо опери "Євгеній Онєгін" композитора Петра Чайковського, яка має відбутися у німецькому місті Дрезден у 2025 році. Артистка пояснила своє рішення не скасовувати виступ тим, що у Європі не відхрещуються від російського так, як це роблять в Україні.

В інтерв’ю Голосу Америки Линів назвала це свободою мистецтва та свободою слова. Крім того, диригентка вважає, що світові треба розповісти про українські корені Чайковського.

Українська диригентка Оксана Линів назвала  queideeidrhixeant

Музикантка зазначила, що публічне засудження класичних творів російських композиторів в Європі заборонено. "Там навпаки діє правило свободи мистецтва та свободи слова, – наголосила вона, додавши, що вже понад 20 років проживає у Німеччині та працює з видатними європейцями. – Безумовно, умовою моєї роботи в країнах Європейського Союзу і світі є повага до їхніх законів і традицій".

Українська диригентка Оксана Линів назвала

Диригувати оперою "Євгеній Онєгін" Линів запросив одним з найкращих німецьких оркестрів, що був заснований у 1548 році. "Отримати запрошення від цього оркестру – надзвичайно престижно не тільки для українського диригента, а взагалі для будь-якого, – пояснює артистка. – Якщо я скажу цьому оркестру "ні", іншого такого запрошення не буде".

Українська диригентка Оксана Линів назвала

Що стосується Чайковського, диригентка зазначила: композитор мав українське та французьке походження, а його дід Петро Чайка був козаком і навчався в Києво-Могилянській академії. "За життя Чайковського дуже критикували в Росії саме за його європейськість", – каже вона. Линів вважає, що під час повномасштабної війни варто "не тільки формувати новий культурний контент, але й критично переглядати історію".

Українська диригентка Оксана Линів назвала

Оперу "Євгеній Онєгін" диригентка перш за все вважає ліричною поемою про романтичні почуття молодих людей, а не політичним твором. "Зараз у нас є тенденція бачити тільки чорне і біле. Це зрозуміло, бо від початку повномасштабного вторгнення є втома та депресія, відчуття того, що нас світ не бачить та не чує. Але в мистецьких питаннях часто ця межа розмита", – пояснює українка.Wiki