Люксові світові бренди почали масово закривати магазини у Росії

Читать на русском

Люксові світові бренди почали масово закривати магазини у Росії

Люксові світові бренди почали масово закривати магазини у Росії

Міжнародні люксові бренди, які поставили на паузу роботу в Росії після повномасштабного вторгнення в Україну, почали масово закривати свої магазини. Одразу після початку війни роботу своїх магазинів призупинили 27% закордонних люксових ретейлерів.

Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на звітність компаній та учасників ринку. Про закриття трьох московських магазинів, включаючи бутік у ГУМі, йдеться у звіті Prada.

Там також зазначається, що на початок 2024 року у бренду в Росії залишилося лише шість точок продажу. Італійська Fendi відмовилася від оренди трьох приміщень у Москві. У компанії поки що діє контракт на оренду бутіка в ЦУМі, але вона планує розірвати його з 1 серпня цього року.

Також договори оренди приміщень під бутіки почало розривати російське представництво Chanel. До початку війни у Chanel в Росії налічувалося 17 бутиків, здебільшого в Москві — у ЦУМі, ГУМі, на Петрівці, Стільниковому провулку і т.д.

Окрім цього, у 2023 році Swatch Group (марки Breguet, Harry Winston, Omega та Rado) розірвала договори оренди 15 своїх магазинів у Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах. Згідно зі звітністю "Свотч груп рус", у компанії залишилося 13 точок у Росії. Усі ці марки призупинили постачання товарів у країну після ембарго ЄС та США на ввезення в Росію одягу, взуття та аксесуарів, дорожчих за $300 та 300 євро за одиницю продукції.

Відразу після початку війни роботу своїх магазинів призупинили 27% закордонних люксових ретейлерів, підрахували в IBC Real Estate. Проте вони продовжували займати площі у ключових торгових коридорах та торгцентрах. Більшість брендів належить до великих груп — LVMH (Christian Dior, Givenchy, Bvlgari), Kering (Alexander McQueen, Balenciaga) і Richemont (Cartier, Chloe, Piaget).

Представники люксу трималися, сподіваючись на зміну геополітичної ситуації, але нескінченно вкладати гроші в магазини, що не працюють, неможливо, каже fashion-аналітик Ольга Штейнберг.Wiki