Українець домігся через суд скасування відмови у виїзді за кордон

Читать на русском

Українець домігся через суд скасування відмови у виїзді за кордон

Українець домігся через суд скасування відмови у виїзді за кордон

Чоловік намагався проїхати КПП зі своїм тестем, який є ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи. За місяць його супроводжували вже вдруге, і минулого разу він повернувся сам.

Українець подав позов до суду проти прикордонника, який не випустив його із тестем за кордон . У ДПСУ пояснили, що підозрюють чоловіка з інвалідністю у допомозі громадянам залишати країну. Про це відомо із рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 20 березня.

Позивач звернувся до суду з проханням визнати протиправним та скасувати відмову у перетині кордону. 25 червня 2023 року українець, який досяг 16-річного віку, не зміг виїхати за кордон через пункт пропуску Порубне. Рішення його не випускати ухвалив помічник начальника відділу ДПСУ Іван Міляник.

За даними ZaxidNet, позивача звуть Петро Фаринюк. Він розповів, що приїхав до автомобільного КПП зі своїм тестем (батьком дружини). Під час паспортного контролю чоловік надав прикордоннику: паспорт для виїзду за кордон, паспорт та свідоцтво про народження дружини, військовий квиток, свідоцтво про шлюб, нотаріально засвідчену копію та оригінал посвідчення інваліда І групи та дві виписки з реєстру територіальної громади.

Незважаючи на надані документи, працівник ДПСУ не пропустив авто, аргументувавши це відсутністю підстав на право перетину кордону. У вироку зазначено, що за законом особи можуть виїжджати з країни, якщо супроводжують когось із своїх чоловіка/дружини батьків зі статусом інвалідності І чи ІІ групи.

Тесть Фаринюка – ліквідатор наслідків на Чорнобильській АЕС І категорії, має інвалідність І групи. Його статус дає чоловікові підстави звільнення від мобілізації. Крім того, українець має відстрочку як учитель на 1,3 ставки.

Відповідач заявив, що наявність родича з інвалідністю надає право на виїзд у супроводі, а не самостійно. Крім того, з’ясувалося, що Фаринюк був уже другою людиною, яка супроводжувала тестя за кордон.

18 червня чоловік уже виїжджав у компанії іншу людину, і повернувся один. Однак у суді заявили, що цей випадок не може бути підставою для відмови іншій людині.

Позов Фаринюка задовольнили — відмову у перетині кордону визнали неправомірною та скасували. Усі судові витрати (1073,60 гривень) було вирішено стягнути з боку відповідача.Wiki