Туреччина та Іран домовляються про постачання газу

Туреччина та Іран домовляються про постачання газу

Туреччина та Іран домовляються про постачання газу

В умовах санкційного тиску на Росію та обмеження можливостей здійснення платежів за російські енергоносії, Анкара веде перемовини з Тегераном про продовження угоди щодо постачання іранського газу в Туреччину та розширення співробітництва в енергетичній сфері.

Про це повідомляє турецьке видання Sabah.

“Імпорт природного газу з багатьох різних джерел необхідний для забезпечення безперебійного постачання природного газу в Туреччину. Іран також є дуже важливим постачальником у цьому сенсі”, – сказав міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар після зустрічі в Тегерані з міністром нафти Ірану Джевадом Овджі.

Турецький міністр заявив, що тривають переговори щодо нового періоду 30-річної газової угоди між двома країнами, яка закінчується у 2026 році.

“Сподіваюся, у наступному періоді ми швидко завершимо переговори, які ми розпочали сьогодні і зможемо зробити кроки, які просунуть цю угоду про постачання газу ще далі”, – сказав міністр.

Заявивши, що під час зустрічі також обговорювалися інвестиційні питання, Байрактар повідомив, що турецький приватний сектор зацікавлений у розвитку видобутку природного газу та інвестуванні в інфраструктурні проєкти природного газу.

За словами іранського міністра, Туреччина та Іран посилять співпрацю в галузі енергетики.

«Ми обговорили питання розширення співробітництва в енергетичній сфері між Туреччиною та Іраном і здатність турецьких компаній інвестувати в енергетичну сферу в Ірані. Нам були представлені провідні компанії Туреччини з цього питання, і ми розпочнемо наш працювати над розширенням співпраці, починаючи з сьогоднішнього дня», – сказав Джевадом Овджі.

Іранський міністр також додав, що вони готові розширити співпрацю в розробці родовищ нафти і природного газу, нафтових об’єктів і нафтохімічного сектору.Wiki