Міноборони: у Варшаві запрацювала Коаліція бронетехніки на підтримку України

Заступник міністра висловив сподівання, що Україні разом із партнерами вдасться якомога швидше створити ефективну ремонтну базу для західної бронетехніки (ілюстраційне фото)

У Варшаві 26 березня відбулося перше засідання Коаліції бронетехніки на підтримку України, повідомляє Міністерство оборони.

За повідомленням, під час засідання представники країн-учасниць «виробили консолідовану позицію щодо підсилення технічного парку Збройних сил України певними зразками бронетехніки та організації системи їх ремонту».

Ініціативу запропонували Польща та Німеччина, її також підтримали Велика Британія, Швеція та Італія. Україну представляв заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

«Коаліція бронетехніки має на меті посилити броньований щит Сил оборони України, спільними зусиллями підвищити спроможності нашого війська у боротьбі з російським агресором, забезпечити ефективне функціонування, технічне обслуговування, ремонт зразків техніки та озброєння, наданих нам союзниками», – йдеться в коментарі Гаврилюка.

Міністерство додає, що в рамках Коаліції створені чотири синдикати, які відповідають за:

  • постачання озброєння та боєприпасів для західної бронетехніки
  • їх технічне обслуговування та ремонт
  • підготовка екіпажів та технічного персоналу
  • відпрацювання ефективної тактика застосування бронетехніки на полі бою

Гаврилюк висловив сподівання, що Україні разом із партнерами вдасться якомога швидше створити ефективну ремонтну базу для західної бронетехніки.

За словами заступника міністра, у рамках новоствореної Коаліції буде розроблено відповідну дорожню карту, яка відповідатиме стратегії розвитку Збройних сил.

Як додає Міноборони, планується, що в довгостроковій перспективі країни-учасники танкової Коаліції та Коаліції бронетехніки допоможуть у створенні майбутнього броньованого парку техніки ЗСУ та налагодять з Україною інноваційно промислове партнерство.

У січні 2023 року, після рішення Німеччини надати Україні перші танки Leopard 2, голова Офісу президента Андрій Єрмак анонсував формування «танкової коаліції» для забезпечення України західними танками.

ФорумWiki