РФ створила в окупованому Криму приховані в’язниці для українців, – ЗМІ

РФ створила в окупованому Криму приховані в’язниці для українців, – ЗМІ

РФ створила в окупованому Криму приховані в’язниці для українців, – ЗМІ

Окупаційні сили прагнуть знищити опозиційні настрої через систему залякування населення.

Як пише Vanityfair, унаслідок військових дій в Україні та анексії Криму розгорнулася жахлива гуманітарна криза. Знущання, тортури, примусові допити, а також психологічне та фізичне насильство — це жорстокість, з якою зіткнулося чимало українців, особливо ті, хто спробував піти з окупованих територій.

Брати Данило та Ілля Мартиненки (імена були змінені виданням задля безпеки) розповіли про шлях через Крим у пошуках свободи, який перетворився на жахливу мандрівку через систему фільтраційних таборів і в’язниць.

Чоловіки розповіли, що протягом двох тижнів їх били кийками та електрошокерами. Окупанти стріляли поруч із ними, прикидаючись, що збираються їх стратити, і погрожували вбити їхніх батьків, якщо вони не погодяться зізнатися у шпигунстві за Україну. Одного вечора їх змусили роздягнутися і повзати коридором, поки охоронець сидів на кожному з них, як на коні. Солдати також погрожували змусити їх вчинити насильство над іншими полоненими.

"Після полону нам із братом снилися кошмари. Ми боялися, що нас знову заберуть і будуть катувати", — згадує один із братів.

Система фільтраційних таборів і слідчих ізоляторів, збудованих Росією в Криму та на інших окупованих територіях, як стверджується, використовується для придушення будь-якого опору або незгоди з анексією Криму та військовими діями в Україні.

"Практично відразу після вторгнення 2022 року окупаційні сили відкрили на різних прикордонних контрольно-пропускних пунктах так звані фільтраційні центри", — ідеться в матеріалі.

Викрадення, затримання і катування українців є частиною стратегії терору і переслідування, спрямованої на залякування населення та придушення опозиційних настроїв.

"У Криму тривають незаконні арешти місцевого населення, зокрема корінних кримських татар, яких, як правило, звинувачують у шпигунстві, тероризмі та екстремізмі. Серед інших заарештованих були репортери новин і правозахисники. З 2022 року членам цих угруповань було винесено близько 500 "вироків" за "дискредитацію російської армії", — додали у Vanityfair.

Журналісти уточнюють, що історія братів Мартиненків відображає мужність і стійкість тих, хто пережив тортури та незаконне затримання, і їхнє прагнення до справедливості та відповідальності за скоєні злочини.Wiki