Генпрокуратура розпочала слідство за наїзд военкомів на журналіста —

Дата: 8 апреля, 2024 Автор: operkor 0 Комментарии

В Офісі Генерального прокурора повідомили, що розпочали кримінальне провадження щодо інциденту за участі працівників ТЦК, які намагалися вручити повістку журналісту “Слідство.інфо” після розслідування про статки родини голови департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

“У зв’язку з інцидентом, що мав місце під час вручення повістки журналісту Слідство.інфо, Офіс Генерального прокурора вніс відомості до ЄРДР за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку співробітників СБУ та ТЦК, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 171 КК України”.

Повідомляється, що досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено Головному слідчому управлінню Державного бюро розслідувань.

Раніше журналісти-розслідувачі знайшли у дружини голови департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка придбану у грудні 2023 року квартиру за понад 20 мільйонів гривень за ринковою ціною. Хоча в декларації посадовця зазначено, що за квартиру сплатили 12,8 мільйонів гривень.

У суботу агенція журналістських розслідувань “Слідство.Інфо” оприлюднила матеріал про те, що 1 квітня в Оболонському районі Києва до журналіста “Слідства.Інфо” Євгенія Шульгата підійшли співробітники ТЦК та намагалися вручити повістку. Із представниками ТЦК, імовірно, був Олексій Володимирович Біленко, який працює у департаменті кібербезпеки СБУ і є людиною, близькою до Вітюка.

2

7 КВІТНЯ 2024

В СБУ вирішили перетворити мобілізацію на каральний інструмент проти журналістів які розслідують корупцію у відомстві

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський наказав командувачу Сухопутних військ ЗСУ провести службову перевірку в звʼязку з дискредитацією співробітниками ТСК мобілізаційних заходів по захисту держави від російської навали.

Це випливає з публікації на офіційній сторінці Генштабу ЗСУ в Фейсбук.

“Насамперед, висловлюємо повагу і визнання важливості внеску журналістів у боротьбу з російськими загарбниками, зокрема і в інформаційному просторі. Сотні журналістів з початку широкомасштабного вторгнення стали до лав Сил оборони.

Професійні медійники проявили себе відданими патріотами. Ми бережемо пам’ять про журналістів, які загинули на полі бою.

Військовослужбовці щиро вдячні працівникам медіа, які нині допомагають боронити інформаційний простір України та світу від російської пропаганди. Їх внесок у майбутню Перемогу України – безпрецедентний. Над російськими загарбниками і над проявами порушень і корупції у Збройних Силах України.

Також, важливо наголосити, що професійна діяльність журналістів користується повагою керівництва Збройних Сил України та охороняється законодавством України. Збройні Сили України засуджують будь які випадки порушень з боку військових посадових осіб.

За матеріалами, оприлюдненими Громадською організацією “Слідство.Інфо”, мною визначено завдання командувачу Сухопутних військ ЗСУ провести службову перевірку. За результатами службової перевірки будуть прийняти відповідні рішення.” – йдеться у дописі Сирського.

Нагадаймо, що деякі високопосадовці СБУ вирішили перетворити мобілізацію на каральний інструмент проти журналістів, які розслідують корупцію у відомстві й задіяли для цього співробітників Солом’янського ТЦК. Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо», яке базується на відео з камер спостереження.

3Wiki