У Польщі відбулись вибори в органи місцевого самоврядування

Громадяни Польщі в неділю, 7 квітня, обирали керівництво своїх міст, районів і гмін, на яких було зареєстровано понад 190 тисяч кандидатів

Громадяни Польщі в неділю, 7 квітня, обирали керівництво своїх міст, районів і гмін, на яких було зареєстровано понад 190 тисяч кандидатів .

Рівно о 7:00 ранку за варшавським часом (о 8:00 за київським часом) по всій Польщі відкрилися понад 30 тисяч виборчих дільниць. Право голосу мають майже 29 мільйонів поляків.

Громадяни, які прийшли проголосувати на виборчі дільниці, отримували комплект бюлетенів. Сірий бюлетень містив прізвища кандидатів до міської ради, жовтий – до повітової ради, а синій – на посаду старости повіту. Рожеві бюлетені містять прізвища кандидатів на посади голів гмін, мерів та президентів міст. У кожному бюлетені можна поставити лише одну позначку "Х" навпроти одного прізвища.

Місцеві ЗМІ пишуть, що місцеві вибори покажуть, якою є підтримка громадян чинного прем’єр-міністра країни Дональда Туска. Водночас для формування політичних і громадських настроїв у суспільстві важливо також, чи підтримають поляки опозиційну партію «Право і справедливість» та її лідера Ярослава Качинського.

Журналісти кажуть, що в контексті хвилі страйків фермерів, які охопили останніми місяцями Польщу, на результати виборів чекають повсюди – від сіл і містечок до урядових кабінетів Варшави.

У день виборів до 21:00 діяла виборча тиша.

Після 22-ї години найбільші телеканали Польщі – TVP, Polsat, TVN – повідомлять дані екзитполу про результати виборів, проведеного центром Ipsos. Ці результати включатимуть дані про голосування за партії до сеймиків воєводств, а також за мерів найбільших міст країни, зокрема Варшави, Гданська, Вроцлава, Кракова.

Як повідомляють ЗМІ, попередні результати екзитполу віддають перевагу партії Ярослава Качинського.

У тому випадку, якщо на виборах в окремих місцевих радах не будуть обрані керівники, 21 квітня відбудеться другий тур голосування.

ФорумWiki