Ізраїль заявив про виведення частини військ із Сектору Гази

Ізраїльські військові на кордоні з Газою (архівне фото)

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) 7 квітня заявила про виведення з півдня Сектору Гази своїх сухопутних військ. Зокрема, після місяців боїв довкола міста Хан-Юніс сектор залишила 98-ма ізраїльська дивізія.

«98-ма дивізія спецназу Армії оборони Ізраїлю завершила свою місію в Хан-Юнісі. Дивізія залишила Сектор Гази, щоб відновитися і підготуватися до майбутніх операцій», – цитують ЗМІ заяву ЦАХАЛу.

При цьому, як йдеться в заяві, значна кількість ізраїльських військ «продовжує діяти в Секторі Гази і збереже свободу дій Армії оборони Ізраїлю та її здатність проводити точні операції на основі розвідувальних даних».

Наразі незрозуміло, чи відкладе відкликання сил вторгнення в місто Рафах на півдні Гази, яке, за словами ізраїльських лідерів, необхідне для ліквідації «Хамасу» (палестинського угруповання, визнаного терористичним в ЄС і США).

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу заявив 7 квітня, що Ізраїль перебуває за крок від перемоги у війні з «Хамасом», і наголосив, що припинення вогню не буде, доки «Хамас» не звільнить усіх заручників. Його коментарі пролунали перед початком у Єгипті нового раунду переговорів про перемир’я в Секторі Гази.

Рівно шість місяців тому, 7 жовтня 2023 року, «Хамас» із території Сектору Гази напав на прикордонні райони Ізраїлю. У ході нападу загинули близько 1200 осіб, близько 250 людей захопили в заручники.

Ізраїль у відповідь на напад розпочав бомбардування Сектору Гази, а потім і наземну операцію. Її метою оголосили знищення «Хамасу» і позбавлення угруповання контролю над Газою, а також звільнення заручників.

Через шість місяців боїв «Хамас» зберігає контроль над частиною території сектору, зокрема, над містом Рафах у його південній частині. Там перебуває значна частина цивільних жителів – палестинців, змушених евакуюватися з інших районів. Влада Ізраїлю повідомляла про підготовку операції проти «Хамасу» в Рафаху, проте багато країн світу, включаючи США, виступають зараз проти такої операції, вказуючи на необхідність гарантувати безпеку цивільного населення.

Ізраїльські військові вказують на те, що з виведенням військ із Хан-Юнісу палестинці можуть повернутися до цього міста з Рафаху.

За даними палестинської сторони, за шість місяців боїв у Секторі Гази загинули понад 33 тисячі жителів. Ізраїльська сторона стверджує, що було вбито щонайменше 12 тисяч бойовиків «Хамасу». Незалежного підтвердження повідомлень про жертв немає.

Втрати ізраїльської армії за півроку становили близько 600 осіб, з них близько 260 – загинули у Секторі Гази після початку наземної операції. Також ізраїльські військові підтверджують загибель 34 заручників.

Останні раунди переговорів про припинення вогню і звільнення заручників результатів поки що не принесли.

ФорумWiki