У Тунісі засудили до смертної кари чотирьох осіб, які вбили політика

Читать на русском

У Тунісі засудили до смертної кари чотирьох осіб, які вбили політика

У Тунісі засудили до смертної кари чотирьох осіб, які вбили політика

Суд Тунісу засудив чотирьох осіб до смертної кари за вбивство відомого політичного діяча Чокрі Белаїда. Його загибель у 2013 році спровокувала масові протести проти правлячих на той час в країні ісламістів.

Про це повідомляє DW.

"Суд у столиці Тунісу засудив чотирьох осіб до смертної кари за вбивство лідера світської опозиції Чокрі Белаїда", – йдеться у повідомленні.

Белаїда застрелили в його автівці, що призвело до насильницьких протестів у й без того неспокійний час для країни – відразу після Арабської весни у 2011 році.

Відповідальність за вбивство Белаїда взяли на себе джихадисти, лояльні до бойовиків так званої "Ісламської держави" (ІДІЛ).

Це стало серйозним ударом по новонародженій демократії Тунісу після повалення у 2011 році багаторічного диктатора Зіна Ель-Абідіна Бен Алі.

Лівий політик Белаїд різко критикував ісламістську партію "Еннахда", яка очолювала уряд у той час, та яку він звинуватив у приховуванні насильства ісламістів щодо секуляристів.

Вважається, що це було перше політичне вбивство протягом десятиліть, яке відбулося всього за декілька місяців до вбивства іншого лівого політика – Мохамеда Брахмі.

Родичі Белаїда та його колеги-світські політики звинуватили лідерів партії "Еннахда" у причетності до його вбивства.

Політичний вплив "Еннахди" був обмежений у 2021 році, коли президент Тунісу Каїс Сайєд розпочав радикальне захоплення влади.Wiki