Bloomberg: Санкції зробили боляче імпорту Росії з однієї з ключових для неї країн

Bloomberg: Санкції зробили боляче імпорту Росії з однієї з ключових для неї країн

Bloomberg: Санкції зробили боляче імпорту Росії з однієї з ключових для неї країн

Міжнародні санкції змусили Туреччину на третину скоротити обсяг експортного потоку до Росії. Деякі товари використовувалися для війни з Україною – зокрема, електродвигуни, мікросхеми та деталі машин.

У першому кварталі 2024 року дохід від експорту до Росії знизився на 33,7% в аналогічний період попереднього року, повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на дані Міністерства торгівлі Туреччини. Це говорить про ефективність санкцій, які США та ЄС запровадили щодо Росії.

Значне (на $1 млрд або приблизно на третину) зниження експорту продукції машинобудування підтвердив голова Асоціації експортерів машинобудування Кутлу Каравеліоглу. Сильніше за все це торкнулося верстатів, насосів та електродвигунів.

Торговельний оборот між Туреччиною та Росією різко скоротився. qrxiquikhiqhdant

"В умовах зростаючого тиску на банківську систему та ланцюжки поставок жоден серйозний виробник корпоративного обладнання не зможе зберегти свій колишній інтерес до Росії", — зазначив Капавеліоглу.

Падіння експорту до Росії відбулося, зокрема, і на тлі спроб Анкари покращити взаємини з Вашингтоном.

"Ми спостерігаємо постійно зростаючу увагу з боку регулюючих органів, особливо щодо металургійного, гірничодобувного, будівельного, аерокосмічного та виробничого секторів Росії", — пояснює юрист з питань санкцій та експортного контролю Reed Smith Тан Албайрак.

Серед продукції, якій приділяється особлива увага, деталі машин, мікросхеми та плати.

"Більшість цих товарів мають як цивільне, і військове застосування. Їх можна використати і в пральній машині, і в бойовому танку", – додав Албайрак.Wiki