Росія встановлює баржі для захисту флоту в Чорному морі – розвідка Британії

Сили РФ почали встановлювати баржі біля входу в Новоросійський морський порт «для захисту Чорноморського флоту», йдеться у повідомленні Міністерства оборони Британії

Сили РФ почали встановлювати баржі біля входу в Новоросійський морський порт «для захисту Чорноморського флоту», йдеться у повідомленні Міністерства оборони Британії.

«Нещодавній аналіз зображень виявив чотири баржі, розташовані біля входу в об’єкт Чорноморського флоту Новоросійського морського порту. Це спроба посилити оборону порту від атак українських надводних дронів без екіпажу», – пише розвідка.

У Міноборони Британії кажуть, що «наразі Новоросійський порт відіграє вирішальну роль у захисті активів Чорноморського флоту».

Зазначається, що колишнього командувача Чорноморським флотом адмірала Віктора Соколова біло знято з посади «через успіхи України в ураженні російських кораблів як у морі, так й в портах».

«Його заміна, віцеадмірал Сергій Пінчук, ймовірно, намагався підвищити шанси на виживання російських кораблів шляхом прийняття подальших профілактичних та оборонних заходів, включаючи скорочення пропуску до портових засобів», – додає Міністерство оборони Британії.

Пізно ввечері 23 березня в окупованому РФ Севастополі, за даними кореспондента проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії», було чути щонайменше шість потужних вибухів.

Згодом у Збройних силах України повідомили, що Сили оборони уразили великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов», центр зв’язку та кілька об’єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ. У Військово-морських силах зауважили, що у разі України Дмитро Плетенчук заявив, що у разі серйозних пошкоджень кораблів у Росії в строю може залишитися лише три ВДК.

2014 року, під час російської анексії Криму, великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» і мінний тральщик «Черкаси» тримали оборону на Донузлаві протягом трьох тижнів.

24 березня 2014 року російські спецназівці захопили «Ольшанський», а ввечері наступного дня ‒ «Черкаси». Ці кораблі Росія не повернула. Командир БДК «Костянтин Ольшанський» і багато членів команди залишилися вірними присязі.

ФорумWiki