Шмигаль доручив невідкладно розпочати будівництво водогону до Миколаєва

денис,шмигаль

Для того, щоб Миколаїв отримав доступ до питної води, розробляється комплексне рішення, яке містить будівництво нового водогону.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради в Кабміні за участю профільних міністрів та керівництва Миколаєва й області, де були розглянуті пропозиції та визначені можливі джерела залучення коштів, передає LIGA.net.

"За результатами наради доручив забезпечити безперебійну подачу технічної води до Миколаєва протягом цього року, а також невідкладно розпочати проєктування й будівництво нового водогону для забезпечення міста питною водою", – сказав Шмигаль.

Для розв’язання проблеми з водопостачанням у Миколаєві уряд загалом виділив уже понад 1,3 млрд₴ Також забезпечено подачу технічної води.

Проблеми з водою в Миколаєві

До повномасштабної війни Миколаїв отримував воду з Дніпра. Проблема з водопостачанням у місті виникла внаслідок постійних російських обстрілів на початку повномасштабного вторгнення та підриву Росією Каховської ГЕС.

Зараз місто качає воду з річок, які течуть поряд. Ця вода має підвищений рівень солі через близькість до Чорного моря. Прісну воду потрібно набирати на вулиці зі свердловин чи точок опріснення.

Наприкінці лютого міністр інфраструктури Олександр Кубраков казав, що відновити постачання питної води у Миколаєві планують до кінця року. Уже з березня збиралися заповнити водогін на Дніпропетровщині у повному обсязі.

Автор: Галина Ялівець


Wiki