Рада МАГАТЕ проведе позачергове засідання через ситуацію на ЗАЕС – дипломати

МАГАТЕ дату такої зустрічі наразі не оголошувало

Рада Міжнародного агентства з атомної енергії проведе позачергове засідання для обговорення ударів по окупованій російськими військами Запорізькій атомній електростанції, повідомило агентство Reuters із посиланням на неназваних дипломатів.

За повідомленням, засідання, скликане Росією, має відбутися 11 квітня.

МАГАТЕ дату такої зустрічі наразі не оголошувало.

Правила ради свідчать, що будь-яка країна, яка входить до неї, включно з Росією, може скликати засідання. Посол РФ у МАГАТЕ заявив напередодні, що Росія це зробила.

Ввечері 7 квітня МАГАТЕ повідомило, що атаки дронів завдали шкоди конструкціям одного з шести реакторів АЕС. Російська сторона стверджує, що ЗАЕС атакували українські дрони. У Головному управлінні розвідки Міноборони України заперечують причетність Києва до атаки на станцію, заявляючи, що це Росія завдає імітаційних ударів.

Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року. У вересні 2023 року президент «Енергоатому» повідомив, що на станції залишаються працювати 822 українських атомників. Україна неодноразово звинувачувала російських окупантів у викраденнях і катуваннях персоналу станції.

Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

ФорумWiki