Мінкульт анонсував будівництво нового сховища для експонатів музеїв. Поки шукають гроші

карандєєв

В Україні почнуть будівництво безпечного депозитарію-фондосховища для українських музейних цінностей.

Про це в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив на Всеукраїнському форумі "Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій", передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні ми маємо говорити про створення і будівництво депозитарію в надійному місці, великою площею і сучасними технологіями, на кілька тисяч квадратних метрів, для того, щоб ми могли найцінніше зберігати саме там. Тимчасово чи ні, але, на жаль, будемо змушені перевозити туди наші основні фонди", – сказав Карандєєв.

За його словами, такий процес відомство вже розпочало з Міністерством оборони України, вже проведено кілька нарад, але залишається питання, яким коштом здійснювати цей проєкт.

Карандєєв зауважив, що Міністерство культури Швеції висловило бажання очолити процес щодо формування європейської коаліції з охорони української культурної спадщини, зокрема в реалізації інфраструктурного проєкту з будівництва депозитарію-фондосховища.

Серед іншого, очільник міністерства звернув увагу на те, що є й така форма збереження цінностей, як виставкова діяльність за кордоном.

Читайте також: Влада не планує закривати державний російськомовний канал "FreeДом"

Як повідомлялося, держпідприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України" Міністерства культури та інформаційної політики у березні уклало угоди з телеканалами, що входять до марафону "Єдині новини #UAразом" та російськомовного каналу "Freeдом", на виготовлення контенту протягом 2024 року на загальну суму 568 млн₴

Загалом під час повномасштабного вторгнення держпідприємство Мінкульту і телеканал "Рада" вже заплатили виробникам контенту для марафонів 1,21 млрд₴ :

Автор: Михайло Орлюк


Wiki