Канада хоче закуповувати БпЛА українського виробництва

Білл Блер

Міністр оборони Канади Білл Блер заявив , що його країна розглядає можливість купівлі вироблених в Україні безпілотників. Ці дрони Канада та інші партнери могли б використовувати для власних оборонних потреб.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це Блер сказав під час пресконференції в столиці Канади Оттаві.

Білл Белер зазначив, що під час свого візити до Києва в лютому цього року йому вдалося обговорити досвід України у використанні дронів на полі бою. Також у спілкуванні з міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним він дізнався про досягнення у виробництві безпілотників.

"Ми обговорили можливості для співпраці, й навіть те, як союзники по коаліції, в тому числі Канада, могли б інвестувати у придбання вироблених в Україні дронів. Як на мене, це дуже реальна можливість", – наголосив очільник Міноборони Канади.

За словами міністра, "ніхто краще за українців не знає, як воювати із росіянами", оскільки Україна вже має досвід ведення інтенсивної війни.

"Вони мають два роки суворого бойового досвіду у цьому. Думаю, нам усім слід повчитися еволюції використання дронів у війні й на основі цього ухвалювати рішення стосовно майбутніх закупівель", – зазначив політик.

Міністр Белер сказав, що Канада разом з іншими партнерами по коаліції спроможностей намагатиметься забезпечити Україні мільйон дронів. Частина безпілотників буде виготовлена в Україні.

"Ми у дусі співпраці працюватимемо з українцями, підтримуватимемо їх власне виробництво. Утім у цьому є дійсні переваги й для усіх членів коаліції, в тому числі Канади", – підсумував він.

Нагадаймо, що уряди двох країн ЄС – Бельгії та Нідерландів – підготують для Збройних сил України пакет військової допомоги вартістю 412 мільйонів євро.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!


Wiki