Нідерланди надають 1 мільярд євро на військову допомогу Україні – Зеленський

Про це голова уряду Нідерландів Марк Рютте (ліворуч) повідомив Володимиру Зеленському в телефонній розмові

Нідерланди вирішили виділити Україні додатковий пакет військової допомоги – про це заявив президент Володимир Зеленський 12 квітня .

За його словами, про це його повідомив у телефонній розмові прем’єр-міністр Марк Рютте.

«Нідерланди виділили ще мільярд євро на військову допомогу Україні й 400 мільйонів на відновлення. Це додатково до зобов’язань у межах нашої двосторонньої безпекової угоди. Дякую, Марку, дякую, нідерландський народе! Це взірцевий приклад підтримки України», – заявив він.

За словами Зеленського, сторони також обговорили роботу з партнерами над пришвидшенням постачання Україні снарядів для артилерії, амуніції й систем протиповітряної оборони. Він також подякував Рютте за запуск Реєстру збитків за підсумками конференції Justice for Ukraine у Гаазі.

Рютте, коментуючи рішення, заявив, що Україну «щодня спустошує російська агресія» і вона потребує більше засобів для самозахисту. Він зазначив, що ця сума буде додана до 2 мільярдів євро, які Амстердам вже затвердив.

«На додачу, ми робимо все можливе, аби доставити більше боєприпасів і засобів протиповітряної оборони разом з міжнародними партнерами… Україна має виграти цю битву. Для їхньої безпеки й нашої», – додав він.

У березні Рютте повідомив, що Нідерланди виділять додаткові 2 мільярди євро фінансування на військову підтримку України.

ФорумWiki