На тлі дискусій щодо атак НПЗ Росії глава МЗС Литви нагадав, що нафтосховища нацистської Німеччини були військовою ціллю

На тлі дискусій про доречність атак російських нафтопереробних заводів міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс нагадав про події Другої світової війни.

«Під час Другої світової війни союзники розбомбили нафтові сховища нацистської Німеччини як першочергову військову ціль. Це весь твіт», – написав він у соцмережі Х.

Впродовж останніх місяців почастішали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи Росії. Київ підтвердив причетність до частини з них. Ці ​удари, ймовірно, є частиною спроби зменшити постачання палива російським військовим, а також могли б скоротити доходи від експорту, які Москва використовує для фінансування війни.

Наприкінці березня стало відомо, що внаслідок атак на НПЗ у Росії виробництво бензину до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.

Усього з початку року було атаковано 15 НПЗ у 10 регіонах Росії. Їхня загальна переробна потужність – 192 мільйони тонн нафти на рік, порахувало видання The Insider.

За даними розвідки Британії, станом на 23 березня Росія втратила щонайменше 10% потужностей своєї нафтопереробної галузі через повітряні удари безпілотників. Лондон вважає, що ці удари спричиняють фінансові втрати для Росії, впливаючи на її внутрішній паливний ринок.

«Путіну потрібно добряче втерти носа»: конгресмен про допомогу Україні, удари по російських НПЗ та ситуацію в США (відео)

Будь ласка, зачекайте

ФорумWiki