Ірпінь: сьогодні у нас одна партія – Україна без зрадників та мародерів?

Ірпінь: сьогодні у нас одна партія – Україна без зрадників та мародерів?

У своїх останніх пафосних промовах мер Ірпеня Олександр Маркушин на всю країну заявив, що сьогодні не час гратися в політику, бо в нас сьогодні тільки одна партія – це Україна. Чи говорив очільник громади містянам правду, вирішила детально розібратися «Моя Київщина».

Олександр Маркушин до 2015 року був депутатом від партії «УДАР». У 2015 році він покинув «УДАР» і став депутатом Ірпінської міськради від партії «Нові обличчя». Після цього у 2016 році тодішній мер Ірпеня Володимир Карплюк призначив Олександра Маркушина директором комунального підприємства «Ірпіньводоканал». В серпні року команда партії «Нові обличчя» делегувала Маркушина на посаду першого заступника Ірпінського міського голови і Володимир Карплюк переконав команду про необхідність підтримки Маркушина на посаду мера. Виборчий штаб на виборах мера Маркушина очолив Володимир Карплюк і Маркушин 2020 року став Ірпінським міським головою від партії «Нові обличчя». Це було не важко, адже за кілька років в Ірпені команда Карплюка показала фантастичний результат по кількості створених нових об’єктів інфраструктури. Разом з тим, Карплюк очолив Інвестиційну раду Ірпеня і підтримував всі ініціативи міської ради, фінансуючи культурні, соціальні та інші проєкти для розвитку та популяризації громади. І тоді Маркушин постійно заявляв, що партія у нього одна – це «Нові обличчя».

З 2015 року Олександр Маркушин підтримував всі ініціативи партії «Нові обличчя», попри критику активістів підтримав забудову запав біля Романівки та Стоянки, забудову табору «Восток», а також голосував за зміну статусу лісу й переведення його у ландшафтний парк «Потоки». І в цей час Маркушин теж постійно заявляв, що партія у нього одна – це «Нові обличчя».

У лютому-березні 2022 року Олександр Маркушин та Володимир Карплюк спільно робили все для звільнення Ірпінської громади від ворога. У період з березня по травень 2022 року Карплюк за проханням Маркушина перераховував кошти членам родин учасників тероборони.

Після деокупації Ірпеня Олександр Маркушин та Володимир Карплюк першими з усіх управлінських команд України поїхали по містах США, у Європейський Парламент, Париж, Варшаву. Вони разом стали співзасновниками Фонду відновлення Ірпеня, який в результаті зібрав десятки мільйонів на відновлення постраждалої Ірпінської громади. Тоді ж Карплюк створив проєкт Irpin Reconstruction Summit, в рамках якого знайшли понад 200 архітекторів з України та інших країн і розробили проєктні пропозиції по відновленню міста. В рамках цього проєкту було підписано угоду з американською компанією Gensler та отримано для громади фінансування 500 тисяч від португальського міста Кашкайш на завершення будівництва ірпінського дитсадка «Віночок». Більшість міжнародних поїздок керівництва міста по відновленню оплачував саме Карплюк. І весь цей час вони були в одній партійній команді «Нові Обличчя». І чомусь, коли Карплюк був потрібен Маркушину для налагодження відновлення громади, то тоді партія була в нього одна – це «Нові обличчя».

Десь у липні 2023 року по міській раді полізли чутки, що окремі працівники виконкому міськради отримують необґрунтовано завищені заробітні плати. Працівники виконкому обговорювали між собою, що є група визначених чиновників, яким нараховують в окремі місяці великі премії, а потім чиновники здають ці кошти «нагору». Ця інформація залишалася чутками аж до 1 квітня – часу, до якого чиновники були зобов’язані публічно подати до НАЗК декларації про свої доходи. Протягом всього цього часу інформація про штатні розписи та нарахування заробітних плат працівникам ретельно приховувалася, у повній мірі була доступною лише трьом людям – міському голові Олександру Маркушину, начальниці відділу кадрів виконкому Тамарі Халаїм та головному бухгалтеру виконкому Христині Глужанець. Саме Халаїм та Глужанець у подальшому шокують суспільство своїми високими зарплатами, земельними ділянками та автівками.

2 серпня 2023 року Маркушин привітав на відео з Днем народження Володимира Карплюка, назвав його другом, подякував за постійну допомогу та за те, що Карплюк постійно робить для громади. А вже з вересня 2023 року Маркушин таємно від своєї команди почав готуватися до зради своєї ж команди. 19 вересня 2023 року було створено ще один, але закритий від читачів телеграм-канал Ірпінської міської ради, оприлюднено на ньому декілька постів. Наступні пости у цьому каналі було оприлюднено вже аж 1 квітня 2024 року – у день, коли Маркушин зрадив свою партію.

Паралельно у місті було створено сайт «Партизан Ірпеня», ведення якого почали асоціювати з декількома людьми. У мережах з’явилися повідомлення, що «Партизан Ірпеня» ведуть депутати міськради від «Слуги народу» Зоряна Міронішена і Артем Гурін від партії «Батьківщина». При цьому адмініструванням сайту «Партизан Ірпеня» здійснює Максим Левицький, який за це отримує 96000 гривень бюджетних коштів в ірпінському виконкомі як головний спеціаліст з інформаційних технологій. Ідеологічне ж наповнення сайту «Партизан Ірпеня» здійснює Таїсія Юсупова – неформальна радниця Олександра Маркушина.

Із липня 2023 року по квітень 2024 року депутати фракції «Нові обличчя» постійно просили міського голову Маркушина прийти на фракцію та пояснити, що ж відбувається з цими зарплатами. Але мер постійно відтягував цю розмову. У березні 2024 року, коли на фракції депутати з обуренням задали йому ці питання, він просто вибіг із засідання фракції.

Не будемо транслювати, як саме за ці кілька днів квітня 2024 року взаємно звинувачували один одного Маркушин та Карплюк, всі й так це читали. Варто лише зазначити, що Маркушина не підтримали жоден із його заступників та майже вся фракція партії «Нові обличчя». І тоді ж стала ширитися інформація, що Маркушин планує звільнити своїх заступників, які публічно оголосили про корупцію та зарплатні махінації.

Важливіше інше. 1 квітня 2024 року Маркушин заявив, що зараз не варто займатися політикою і наголосив, що відтепер його партія – це Україна і він виходить зі свої ж партії «НО». не буде представником партії «Нові обличчя» . Це стало шоком для його команди, адже завжди Маркушин говорив, що партію в нього одна – «Нові обличчя».

Паралельно з підготовкою до виходу з партії «Нові обличчя» Олександр Маркушин почав здійснювати переговори про можливе своє висунення на посаду мера Ірпеня від партії «ДІЯ», яку планується створити під Міністра цифровізації Михайла Федорова. І для цього Маркушин та його радниця Таїсія Юсупова почали активні комунікації, намагаючись втертися у довіру до оточення одного з найуспішніших міністрів нинішнього Кабміну, яким без сумнівів є Михайло Федоров. Втім, тоді Маркушин забув розповісти, що вже невдовзі він стане фігурантом як найбільшого зарплатного скандалу за всю історію місцевого самоврядування в Україні, так і фігурантом кримінальних проваджень. Інформацію про спробу Маркушина “пролізти” до партії «Дія» підтвердило й кілька обласних телеграм-каналів. І це розходиться зі словами Маркушина про те, що зараз не час гратися в політику.

Паралельно Маркушин почав активно загравати й з народним депутатом України від партії «Слуга народу» Олександром Горобцем. У стінах парламенту розповідають, що під час форуму по відновленню Ірпеня, куди Маркушин запросив Горобця, він пообіцяв для людей народного депутата посади кількох заступників та кількох керівників комунальних підприємств в обмін на підтримку мера депутатами від «СН». Втім, враховуючи токсичність “зарплатного скандалу”, навряд чи Горобець погодиться на таку пропозицію.

І в цьому Маркушин теж не побачив політиканства. Як і в тому, що раніше він використовував бюджетні кошти для допомоги ЗСУ, стоячи поруч на врученнях з депутатами від «НО», а тепер залучатиме до спільних піар-акцій по передачі допомоги депутатів від «Слуги народу» та «Батьківщини» і возитиме автівки за бюджету хлопцям на фронт, але вже з іншими політичними партіями.

Виглядає це все так, що це передчасне рішення Маркушина вже призвело до втрати ним всієї своєї команди, яка самовіддано відпрацювала на його перемогу на виборах мера Ірпеня у 2020 року, була поруч з ним щодня під час воєнних дій у лютому-березні 2022 року та працювала з ним над відновленням Ірпеня протягом двох років. А от чи допоможе це йому прилаштуватися до іншої рейтингової партії – незрозуміло. Адже зараз за його ж словами – не час для гри в політику.


Wiki