Forbes: Якщо літній наступ провалиться, Україна переозброїться, а ЗС РФ витратить усю армію

Forbes: Якщо літній наступ провалиться, Україна переозброїться, а ЗС РФ витратить усю армію

Forbes: Якщо літній наступ провалиться, Україна переозброїться, а ЗС РФ витратить усю армію

За словами журналістів, навіть елітним підрозділам РФ наразі доводиться використовувати 50-річні танки Т-55. У деяких випадках штурми проводять взагалі без транспорту та бронетехніки.

Українські оператори БПЛА не могли повірити своїм очам, коли 30 березня сфокусували свої камери на російській штурмовій групі, що наближалася до позицій ЗСУ біля Новопокровки у Запорізькій області. Про це пише Forbes.

Зважаючи на все, до складу десантної групи входили війська та бронетехніка 76-ї дивізії корпусу ВДВ, колись елітного формування з кращою підготовкою та оснащенням, ніж у більшості російських підрозділів.

Примітно, що танк, який очолював штурм, не був сучасним Т-72 або Т-90, які раніше були штатними в 76-й дивізії. То був Т-55 зразка 50-х років випуску, якому додали примітивну броню від дронів.

Атака закінчилася катастрофою для росіян. Українська 118-а ОМБр застосувала артилерію, ПТРК та FPV-дрони. Було знищено щонайменше 11 російських транспортних засобів, у т.ч. 40-тонний Т-55 з грубою оптикою, знаряддям 100 мм та бронею 200 мм.

Підрозділ, який був одним із найкращих у ЗС РФ, тепер застосовує танки, які застаріли 50 років тому. Протягом кількох десятиліть вони перебували у відкритому зберіганні, перш ніж у 2023 році їх вирішили задіяти, щоб компенсувати приголомшливі втрати.

За словами журналістів, зараз очевидно, що російська промисловість не може випускати достатньо сучасної техніки, щоб замінити 400 танків, бойових машин та гаубиць, які вона щомісяця втрачає цього року.

Інший російський armored thrust був blunted, цей час на Запоріжжія front. Поряд 11 скинуто з автомобілів, які можуть бути на тому місці. And the heat signatures tell us that those a fresh losses.

Я може тільки speculate, але я хочу, щоб росіяни намагалися перейти через... pic.twitter.com/JHutslFwQG

— (((Tendar))) (@Tendar) March 31, 2024

На оприлюднених кадрах близько 11 пошкоджених російських танків

Російське керівництво могло б призупинити атаки на передовий та поступово відновлювати бойові підрозділи, поповнювати сучасною технікою та добре підготовленими військами, вважають автори публікації. Натомість командування вирішило продовжувати наступ і відправити підрозділам на фронті всю техніку та людей, яких тільки зможуть знайти.

"Росія постійно відновлює свої сили і намагається заповнити втрати. Рекрутують новий особовий склад та створюють нові частини та військові округи", — повідомили українські аналітики з Frontelligence Insight напередодні, 4 квітня. Водночас це не означає, що вдасться повністю відновитись.

За словами аналітиків, є докази заміни танків Т-72 різних модифікацій на Т-62 та Т-55 (1960-х років) щонайменше в одній танковій частині.

Підрахунки Oryx на основі відкритих джерел свідчать, що втрати російської техніки з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року перевищують 15 000, включаючи майже 2900 танків. Це стільки ж танків, скільки два роки тому було на озброєнні ЗС РФ.

Таку кількість не зможуть замінити за два роки, зазначили у Frontelligence. Російські заводи щорічно виробляють близько 600 нових танків, трохи більше знімають із консервації старих.

Як альтернативу використовують неброньований цивільний транспорт, наприклад китайські гольф-кари Desertcross, або ж йдуть в атаку без техніки, що нещодавно мало місце на Бахмутському напрямку. Про це УНН повідомили в Українському центрі оборонних стратегій.

На сьогодні ЗС РФ витрачають військові ресурси набагато швидше, ніж можуть їх поповнювати.

Москва йде ва-банк, зараз чи ніколи, війська прагнуть захопити якнайбільше територій на тлі скорочення допомоги Україні, щоб згодом змусити Київ капітулювати на своїх умовах, писали 13 лютого аналітики Royal United Services Institute.

Автори публікації наголошують, що зараз для росіян в Україні настає момент істини. "Якщо поточний наступ провалиться, американці нарешті проголосують за допомогу. Українці переозброюватися, а росіяни можуть виявити, що витратили всю свою армію, а способів швидкого відновлення не буде, оскільки українці повернуть ініціативу", — йдеться у статті.Wiki