РПЦ намагається сформувати «ширшу націоналістичну ідеологію» навколо війни в Україні – ISW

Зліва направо: російський президент Володимир Путін, міністр оборони Росії Сергій Шойгу і Московський патріарх Кирило (архівна світлина)

Російська православна церква (РПЦ) сформувала «ширшу націоналістичну ідеологію» навколо війни в Україні та експансіоністського майбутнього Росії, йдеться в новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначається, з’їзд Всесвітнього російського народного собору, «на якому головував настоятель РПЦ патріарх Кирило (Володимир Гундяєв), схвалив ідеологічний і політичний документ, у якому поєднано кілька кремлівських ідеологічних наративів».

Зокрема, РПЦ назвала війну Росії в Україні «екзистенційною і цивілізаційною священною війною», що є «новим кроком для російської влади, яка досі уникала називати вторгнення в Україну «війною». Крім того, РПЦ заявила, що «відновлення єдності російського народу» через війну в Україні є «ключовою умовою виживання та розвитку Росії».

Аналітики вважають, що «цей заклик рівнозначний повномасштабному знищенню української нації та її затягування у Росію».

«Перемога України не становить цих екзистенційних загроз, оскільки боротьба України за відновлення своєї територіальної цілісності, повернення своїх людей та захист національної ідентичності не зазіхає на російську ідентичність, державність чи територіальну цілісність», – йдеться у звіті.

На думку аналітиків, «РПЦ об’єднує попередні кремлівські наративи у відносно цілісну ідеологію, зосереджену на національній ідентичності та демографічному відновленні, яка обіцяє росіянам період національного відродження».

«Кремль, можливо, вирішить не повністю публічно приєднуватися до ультранаціоналістичної ідеології, запропонованої РПЦ, але, найімовірніше, запозичить і використає її для підтримки «русского мира» в Україні, а також для будь-яких майбутніх актів агресії проти сусідів Росії та Заходу», – йдеться у звіті.

Раніше, 15 грудня, засоби інформації звернули увагу, що Московського патріарха Кирила (Володимира Гундяєва) оголосили в розшук в Україні як «особу, яка переховується від досудового розслідування». У листопаді СБУ звинуватила голову РПЦ у виправданні збройної агресії Росії проти України.

ФорумWiki